0505 700 32 45

destek@jollymedya.com

Top

Sosyal Medya Danışmanlığı

Sosyal Medya Nedir?

Sosyal medya; kişilerin ya da markaların hedef kitlesine, kendini özgürce anlatabildiği ve düşüncesini ifade edebildiği internet üzerinde kendi ürettiği içeriği yayınladığı ve paylaştığı online bir ağdır.

Günümüzde sosyal medya birçok kişi ve kurum tarafından aktif olarak kullanılmaktadır. Marka ya da bireysel olarak, genellikle ücretsiz olarak sosyal medya üzerinden hedef kitlesine hitap edilebilmektedir.  Bunun en önemli özelliği ise kurum, marka veya kişisel olarak kendisini, kurumunu, tarzını veya düşüncesini özgürce paylaşabilir olmasıdır.

Marka kampanyalarının birebir diğer sosyal medya kullanıcıları ile anında paylaşımı, yorumlar, beğeniler ile anında karşılıklı iletişim halinde olunabilmesi de sosyal medyanın avantajları arasında yer almaktadır.

Günümüzde oldukça sık ve yoğun olarak kullanılan sosyal medya araçlarını şöyle sıralayabiliriz.

Facebook

Twitter

Youtube

Instagram

Linkedin

Snapchat

Ve diğerleri…

Günümüz digital dünyasında Sosyal medya; televizyon gazete ve film gibi geleneksel medya mecralarından daha çok tercih edilir olmaktadır.  Çünkü;

Bu mecralardan daha fazla erişilebilir durumdadır.  Sosyal medya, herkes tarafından kullanılabilir. Geleneksel medya kontrol altındadır. Sosyal medya daha özgür ve anında bilgi sağlar.

Geleneksel medya ortaya çıktıktan sonra değiştirilemez ancak sosyal medyada paylaşımlara yorumlara anında müdahale edilebilir.

Sosyal medya tamamen özgürdür. Bu kadar fazla tercih edilmesinin en büyük nedeni herkesin kendini özgürce ifade edebilmesidir.

STRATEJİ GELİŞTİRME

Firmanız ve sektördeki yerini, titizlikle inceleriz.
Markanızın, dikkat çekici ve karakteristik özelliği tespit ederiz.
İlgi çekici içeriği taşıyan dokuları tespit ederiz.
Bu dokular arasından, insanların ilgisini çekecek, merak uyandıracak, konuşulacak çalışmalar tasarlarız.
Bu çalışmaları sosyal mecralarda, herkesin görebileceği şekilde paylaşılırız.
Sosyal medya araçlarını takip eder ve sonuçları raporlarız.

MARKA BİLİNİRLİĞİ OLUŞTURMA

Marka bilinirliği için, şirket kültürüne uygun bir dizi prosedür belirleriz. Logo kullanımı, görsel tasarımında yer alacak kurumsal çizgiler, kullanılacak renkler gibi faktörleri belirleyerek doğru imaj çalışmaları oluştururuz. Sosyal mecralarda marka bilinirliğini artıracak içerikleri yayınlarız.

REKABET ANALİZİ VE REKLAM YÖNETİMİ

Sosyal Medya Danışmanlığı adımlarının başından itibaren, sektör ve rakipler hakkında gerekli bilgiyi toplarız. Çalışmalarımız, piyasanın eksikliği ve dikkat çekiciliği üzerine odaklanır. Hedef kitle ve profilinin analizinin belirlenmesi, profil ihtiyaç ve beklentilerinin belirlemesi, rakip firmaların davranışları ve pazarlama hedefleri doğrultusunda, sosyal medya hesaplarınız için yazılı ve görsel dil oluştururuz.

YARIŞMALAR VE ETKİNLİK DÜZENLEMELERİ

Firmanızın ya da ürünlerinizin ön plana çıkması için, birlikte yapacağımız yarışma ve promosyon senaryolarını yönetiriz. Uygun görselleri düzenleyerek, süreci takip ederiz.Süreci sonuçlandırdıktan sonra, konu ile ilgili rapor sunarız.

İÇERİK YÖNETİMİ

Sosyal medya sürekli canlıdır. Bu sebeple firmaya uygun içerikler tespit edildikten sonra, düzenli ve istikrarlı bir şekilde yayınlanması gerekir. Yaptığımız içerik planı ile markanızın daha iyi anlaşılması ve doğru tanıtılmasını, bu şekilde sosyal medyada sağlıklı büyüyen bir kitle oluşmasını sağlarız. İçerik planı yaparak, belirlenen gün ve saatlerde içerikleri yayınlarız. Plan ve uygulama ile ilgili düzenli rapor sunarız.

TOPLULUK YÖNETİMİ (SOSYAL SGM)

Tüm sosyal medya hesaplarınıza doğrudan gelen; müşteri talep ve şikayetlerini, sorularını, önerilerini anında yanıtlayarak, marka itibarını güçlendirici yönde hareket ederiz. Müşteri memnuniyetinin sağlanması amacıyla; müşterilerin özel günlerini kutlar, paylaşımlarını beğenir, onlarla sürekli iletişim halinde kalırız. Kısaca sizin adınıza tüm hesaplarınızı etkin ve kurumsal çizgiye uygun bir şekilde kullanırız.

KURUMSAL BLOG YÖNETİMİ

İsteğe bağlı olarak kurumsal blogunuzu yönetebiliriz.
Ya da sizin yönettiğiniz blogunuzun, sosyal medya sitelerinde yazı ve görsel paylaşımını gerçekleştirebilir. Yorum ve paylaşımla ilgili tüm süreci yönetebiliriz.

Bilgi için Sizi Arayalım

[contact-form-7 404 "Not Found"]

SOSYAL MEDYA YÖNETİM PAKETLERİ

PAKETLERİ GÖR