0505 700 32 45

destek@jollymedya.com

Top

Google aramadaki gizli stres çarkını gördünüz mü?

Jolly Medya / Teknoloji  / Google aramadaki gizli stres çarkını gördünüz mü?
p

Google aramadaki gizli stres çarkını gördünüz mü?

Google’da arama yaptığınızda sizi stres çarkı karşılıyor. Bunun için arama bölümüne ‘spinner’ şeklinde yazıp arattığınızda stres çarkı sizi karşılayacak!

 

Stres çarkının popülaritesi sanal aleme de sıçradı. Telefonlar için pek çok stres çarkı uygulaması boy gösterirken, yüz binlerce indirme rakamı alan bu uygulamalar da haliyle oldukça popüler. Google da bu akımdan uzak duramamış olacak ki pek kimse bilmese de kullanıcılara gizliden gizliye stres çarkını arama motorunun üzerinde sunuyor.

Bu “gizli” bölüme ulaşabilmek için Google aramalarına “spinner” araması yapmanız gerekiyor. Aramayı yaptığınızda karşınıza bir bölüm çıkıyor ve burada sanal olarak stres çarkı veya numaralardan oluşan çark çevirebiliyorsunuz.

Görüldüğü kadarıyla bu bölüm her tarayıcıda çalışmıyor. Chrome ve Firefox’ta sorun görülmezken, Safari kullanıyorsanız bu bölümü göremeyebilirsiniz. Ayrıca bir diğer önemli husus da, arama tercihlerine Türkçe’nin yanı sıra İngilizce’yi de eklemeniz gerekiyor. Bu arada “spinner” araması yaptıktan sonra çıkan bölümün sağ üst köşesinde yer alan anahtarla, isterseniz numaraların döndüğü farklı bir animasyona da ulaşabiliyorsunuz.

 

No Comments

Post a Comment