Yazılım

Magento Nedir?

Magento Nedir? Neden Magento'yu Seçmelisiniz? Magento Kurulumu Nasıl Yapılır? Magento özellikleri neler? Magento teması nedir?

Magento Nedir? Neden Magento’yu Seçmelisiniz? Magento Kurulumu Nasıl Yapılır? Magento özellikleri neler? Magento teması nedir?

Magento

Magento dünyada geliştirilen en büyük e-ticaret yazılımıdır. Profesyonel alt yapısı ile magento sektördeki diğer rakiplerine yeterince fark atması ile bilinmektedir. Bir çok geliştiriciyi de geride bırakmıştır. E-bay gibi ve daha büyük ilan siteleri kurmak bile mümkündür.

Günümüzde pek çok kişi ve şirket e-ticaret sitesi sahibi olarak işini internet ortamına taşımak ve ürünlerini müşterileriyle kolaylıkla buluşturmak istiyor. Bu istek dahilinde tercih edilen Big Commerce, 3DCart, OpenCart, Shopify, WooCommerce ve daha sayabileceğimiz pek çok ücretsiz e-ticaret sitesi platformu arasında Magento başı çeken platform olarak karşımıza çıkıyor.

Magento Nedir?

Magento, PHP ve Zend Framework tabanlı, MySQL veri tabanı kullanılan, açık kaynak kodlu ve ücretli / ücretsiz versiyonları bulunan bir e-ticaret platformudur. En bilinen özelliği olarak güvenliği ve her tarayıcıya uyumlu olan Magento, açık kaynak kodlu olması, esnekliği, SEO optimizasyon imkanları ve yönetim kolaylığı gibi pek çok avantajıyla birlikte hazır scriptler arasında en çok tercih edilen e-ticaret platformudur.

Magento’nun Avantajları Nelerdir?

  • Açık kaynak kodlu olması sebebiyle geliştirilebilir bir web sitesi altyapısı ve esneklik sunmaktadır.
  • Ürün kataloğu oluşturmak ve yönetmek, mevcut ürünlere yenilerini eklemek, toplu ürün güncellemesi yapmak, envanter yönetimi gibi işlemlerinizi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.
  • Anahtar kelimeler ve URL optimizasyonları, canonical link ayarlamaları, sitemap oluşturma imkânı, zengin snippet’ler gibi özellikleriyle SEO açısından oldukça önemli avantajlar sağlamaktadır.
  • Pazarlama, müşteri desteği, ödeme, muhasebe, analiz, satış, nakliye veya site optimizasyonu gibi her türden kategori için geniş eklenti seçenekleri mevcuttur.
  • Pek çok 3. parti yazılım ile kolaylıkla entegre edilebilmektedir.

Magento ücretli mi?

Magento açık kaynaklı bir yazılım olarak piyasaya çıktığı için ücretsiz olarak kullanıcılara sunulmaktadır. Kullanıcılar bu kaynak kodu indirerek, kendi sunucuları üzerine yükleyerek, gerekli adımları tamamladıktan sonra sitelerini kurabiliyorlar.

Magento Opensource, olarak geçen açık kaynak yazılım ücretsiz olsa da, bu hizmeti kullanacakların kendi hosting ve alan adlarının olması gerekiyor. Magento Opensource bu hizmetleri sağlamamaktadır.

Türkiyede Ücretsiz olarak Türkçe dil paketi ile Magento kurulum dosyasını sitemizden indirebilirsiniz.

Devamını Gör

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu