SEMrush Rehberi: Doğru Analiz ve Hızlı Sonuç

0 Comments

SEMrush Rehberi Seo araçlarından Semrush nedir? Web Siteleri için Faydaları, Doğru Analiz ve Hızlı Sonuç için Semrush özellikleri

SEMrush Nedir?

SEMrush, genel olarak dijital ortamdaki pazarlama işlemlerini gerçekleştirmede kullanılan bir yöntemdir. SEMrush ile beraber aynı sektörde olan diğer siteleri daha ideal bir biçimde analiz etme durumu ortaya çıkabilmektedir. Aynı zamanda da revaçta olan durumları da ele alan bu faaliyet dahilinde, internet ortamında daha da iyi bir pazarlama süreci içerisine girebilmek söz konusu olabilmektedir.

SEMrush unsuru, piyasada var olan benzer uygulamalara göre çok daha işlevsel bir konumda yer almaktadır. Maksimum 5 web sitesine kadar denetim altında tutabilen bu uygulama sayesinde istenilen şartları edinebilmek söz konusu olabilmektedir. Bu dijital pazarlama aracının bir çok konuda destekçi olduğu görülebilecek ve her zaman işlevini yerine getirdiği de söylenebilecektir.

SEMrush Rehberi Doğru Analiz ve Hızlı Sonuç

SEMrush ile hareket eden kişilerin hem zamandan kazanacakları hem de verimli bir süreç içerisine girecekleri bilinen bir durumdur. Domainlerin ve projelerin etkili olarak değerlendirilmesi konusunda SEMrush uygulamasının önemli bir pay sahibi olduğu söylenebilmektedir.

SEMrush rehberiyle beraber analizlerin ideal biçimde yapılmasının yanı sıra doğru stratejileri gerçekleştirmek ve sağlam adımlar atmak da mümkün olabilmektedir. Zaman kazandırarak, daha yüksek hacimli çalışmalara vesile olan bir uygulama olarak tanımlanmaktadır. SEMrush sayesinde kişilerin hedeflerine kolay yoldan erişim sağlamaları ve her zaman farklı taktiklere açık halde harekete geçmeleri gibi bir durumun yaşanması da söz konusu olabilmektedir.

SEMrush Aracının 4 Ana Özelliği

  • Domain Analizi:

Kullanılan ya da kullanılmak istenilen tüm domainlerin SEO odaklı olup olmadığı SEMrush sayesinde anlaşılabilmektedir.

  • Projeler:

SEMrush ile beraber var oaln web sitelerin sıralamaları ve backlink durumları hakkında en genel bilgilere rahatlıkla erişim sağlamak mümkün olabilmektedir.

  • Raporlama:

SEMrush uygulamalarının sitelerin işleyişi hakkında raporlarını PDF biçiminde sunduğu söylenebilmektedir. Bazı SEMrush versiyonları da kurumsal markaların gelişimine dair bir raporun meydana getirilmesi konusunda etkili olmaktadır.

  • Kullanıcı Yönetimi:

SEMrush paketlerine bağlı olarak kullanıcı sayılarında değişiklik gösterebilmektedir. En üst düzeydeki SEMrush paketi maksimum 9 kullanıcıya kadar izin verebilmektedir. Aynı zamanda her bir ekstra kullanıcı için de belirli bir ücret ödenmektedir.

Web Siteleri için SEMrush Faydaları

SEMrush ile web sitelerinin hızlı bir gelişme içerisinde olması mümkündür. Doğru stratejiyi belirleyen bu uygulama dahilinde en kapsamlı anahtar kelimelerin ortaya çıkarılması durumu söz konusu olmaktadır. Dijital ortamdaki faaliyetlerde önemli bir yer tutan uygulamalar arasında seyretmesiyle de bilinmektedir.

SEMrush aynı zamanda aynı tip web sitelerine inceleme ve raporlandırma konusunda da başarılıdır. Rakiplerin performanslarını ölçen ve en verimli seçenekleri sağlayan SEMrush uygulaması, web siteleri için oldukça önemli bir konumda yer almaktadır. Aynı zamanda da sitenin paneline girilmesinden sonraki evrede ne şekilde bir başarının yakalandığını gözlemleme konusunda oldukça yararlı ve yardımcı olabilmektedir.

Semrush ne işe yarar?

SEMrush, dijital pazarlama konusunda web sitenizin ve rakip sitelerin performansını düzenli olarak takip edebileceğiniz,  iç seo hataları ve dış seo hatalarını gözlemleyebilmeniz için oldukça yararlı online araçlardan birisidir.

SEMrush Analiz

Jollymedya olarak Semrush Analiz ile ne yapıyoruz? Mevcut web sitesini tüm detaylarıyla inceleyerek tarafınıza rapor sunuyoruz. Seo açısından önemli ve bir çok özelliği ile site sağlığı ve Google için en uygun kriterleri bu sayede analiz ederek tespit etmiş oluyoruz.

Analiz Raporunda

– Web siteniz içerisindeki bütün sayfalar Semrush Analiz ile taranarak detaylı rapor çıkarılır.

– Site Haritası kontrol edilir. Yoksa oluşturulur (sitemap.xml).

– Kırık bağlantılar, bozuk linkler tespit edilir. 404 sayfaları raporlanır.

Protokol (Protocol): HTTP ve HTTPS olarak incelenir.

– Durum Kodları (Response Codes): Tipik olarak, sunucu 20X, 30X, 40X veya 50X durumunu döndürür. Bu kodlarda sırasıyla “Tamam”, “Yönlendirildi”, “Bulunamadı” ve “Sunucu Hatası” anlamına gelir.

(Page Titles) Sayfa Başlıkları, kontrol edilir. Sitenizdeki sayfa başlıklarına yinelenen, kısa, uzun ve eksik başlıkların yanı sıra yazı içlerinde H1, H2, H3 etiketlerinin durumu ve uygunluğu kontrol edilir.

Meta Açıklaması (Meta Description), Meta açıklamalarınızı Google’un istediği tarzda ve aynı zamanda yinelenen, kısa, uzun ve eksik açıklamaları ile raporlama yapılır.

– Site içerisindeki H1 etiketlerin tamamı taranarak birden fazla kullanılmış ve eksik h1 etiketleri vs şeklinde raporlama yapılır.

Görüntüler (Images), sitenizdeki tüm resimlerin resim alt bilgi yazıları ve resim boyutları taramadan geçirilir, hatalı resimler ve url’ler raporla bildirilir.

Web sitenizle ilgili A’dan Z’ye Semrush Analiz ve raporu için bizimle iletişime geçin. Bilgilerinizi aşağıdaki formdan bize gönderebilirsiniz. En kısa sürede tarafınıza dönüş yapıyoruz…

CAPTCHA Resmi

Bu spam önlememize yardımcı olur, teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir